Strojenie mapy silnika (tzw. CHIP-TUNING)

INFORMACJA: Nie obsługujemy samochodów serii Exx, samochodów starszych niż 10 lat lub z przebiegiem powyżej 300tys.

Całkowicie bezinwazyjny i najczęściej przeprowadzany po złączu diagnostycznym OBD2.

Tak zwany CHIP-TUNING to elektroniczne zwiększenie mocy silnika samochodu (optymalizacja parametrów). Daje radość z jazdy i podnosi bezpieczeństwo na drodze. Pozwoli Państwu odkryć swoje auto na nowo – szybsze, bezpieczniejsze, zużywające mniej paliwa. CHIP-TUNING polega na wykorzystaniu rezerw, jakie zostawił producent. Takie rezerwy są największe w autach z turbosprężarkami.

Na czym naprawdę polega CHIP-TUNING?

Samochód posiada urządzenie nazywane sterownikiem silnika (ECU). Jest to komputer odpowiadający za pracę silnika w każdych warunkach prędkości i obciążenia. ECU dysponuje wiedzą o tym,
jak sterować paliwem i zapłonem/kątem wtrysku w dowolnych warunkach. Odbiera on również informacje z innych sterowników, np. Skrzyni biegów lub układu kontroli trakcji. Modyfikacja  tych parametrów wykonywana jest poprzez wgranie programu do sterownika za pomocą interfejsów wykorzystując gniazdo diagnostyczne (OBD).
W niektórych pojazdach wymagane jest wyjęcie sterownika ECU i otwarcie go lub podpięcie się bezpośrednio do pinów we wtyczce (tzw. bench).

Niezależnie od metody, oczekiwany efekt jest ten sam, wzrost mocy i momentu obrotowego. Generalnie takie umiejętności, wraz z wiedzą na temat sposobu przerabiania map sterowników wymagają doświadczenia i olbrzymiej wiedzy.

Moce, które „serwujemy” to wzrost od ok. 15-25%.

Program jest każdorazowo pobierany z samochodu i na jego podstawie modyfikowany.
Należy pamiętać, że moc po modyfikacji może się różnić w sytuacji gdyby z jakiegoś niewyjaśnionego
i rzadko spotykanego powodu Państwa samochód fabrycznie nie osiągał zadeklarowanej i zapewnionej przez producenta mocy fabrycznej, a nie posiadał żadnych usterek. Należy wtedy przyjąć, że wzrost mocy i tak będzie bardzo odczuwalny, ponieważ mimo wszystko zostanie on podniesiony w bezpiecznych granicach ok 15-25%
NIE WGRYWAMY GOTOWCÓW!

Współpracujemy z tunerami, którzy mają ponad 18 letnie doświadczenie w modyfikacjach map sterownika silnika głównie w marce BMW i dostroili już dziesiątki tysięcy samochodów. Ich wiedza i doświadczenie to bezproblemowa eksploatacja Państwa samochodu.

Modyfikując swój samochód u nas mogą być Państwo pewnie, że otrzymują najwyższej jakości produkt na rynku, opracowywany przez najlepszych inżynierów oprogramowania.