Serwis olejowy z zestawem Trzech Króli oraz wymiana oleju w skrzyni biegów ZF8HP w BMW G06 X6 40d Mild Hybrid w Mobile Coders :).

To jak ważna jest wymiana oleju w silniku pisać nikomu nie trzeba. Setki razy przerabiany temat związany ze zbyt długimi interwałami serwisowymi znają już chyba wszyscy, którzy choć troszkę interesują się motoryzacją.

My również jak tylko mamy okazję piszemy o tym, że olej ma określony tylko czas, w którym utrzymuje swoje właściwości smarne, po czym jego zdolność do tego zadania drastycznie maleje zużywając silnik w naszym samochodzie.

Oczywiście znajdą się i tacy, którym to obojętne, bo np. mają flotę aut i taka oszczędność przez okres 100-150k km jest dla nich czymś niezbędnym, przecież wymiana oleju co 30k km, a nie co 12-15 to jednak zaoszczędzone sporo kasy przy np. 20 samochodach w firmie.
Druga sprawa to gwarancja, przez te 100k km wszystkie usterki prawdopodobnie usunie serwis autoryzowany, bo spełniliśmy zalecenia serwisowe producenta samochodu.
I tutaj w sumie można by zakończyć pisanie i wszyscy byliby szczęśliwi.

Słowo byliby nie jest tutaj przypadkowe. Duża ilość aut, szczególnie we flotach nie ma łatwego życia i część z nich się psuje dość często. Niektóre nawet nie dojeżdżają 60k km, ponieważ okazuje się, że dochodzi do zatarcia, albo padła turbina.
Świeży olej nie tylko wydłuża życie silnika, przez co kierowcy mogą spokojnie nimi podróżować, ale również patrząc przyszłościowo auta takie, które serwisujemy częściej i mamy na to potwierdzenie, sprzedają się znacznie łatwiej na rynku wtórnym.

Znając realia nie damy się nabrać, że 3 krotnie wymieniony olej w silniku auta, które ma 100.000 km to dobra rzecz. Kupując taki pojazd z drugiej ręki, z dużym prawdopodobieństwem kupujemy minę, która przyniesie nam znaczące koszty podczas jej eksploatacji.

Jasne, zdarzają się przypadki, że takie samochody przeżyją następne 100k km, jednak to loteria.

Auta nieserwisowane, lub serwisowane wg zaleceń tzw. "długich interwałów producenta" znacznie tracą na wartości i są mniej chętnie kupowane. Świadomość rośnie, a wraz z nią sposób obsługi w warsztatach.

Przykładem poprawnej eksploatacji i serwisu jest pan Artur, który regularnie przyjeżdża do nas na serwis swojego auta.
Tym razem, w prezentowanej G06 40d wymieniliśmy olej w silniku z zestawem Trzech Króli, czyli: Płukanka Penrite Flush, Olej Penrite oraz LM Ceratec wraz z oryginalnym filtrem oleju.
Dodatkowo wymieniliśmy również olej w skrzyni biegów ZF8HP wraz z miską i filtrem. Tutaj autko jest już w wersji MEHV, czyli Mild Hybrid przez co zastosowaliśmy miskę specjalnie dla tego typu skrzyni.

Całość zajęła nam ok 2h :).

Bardzo dziękujemy za skorzystanie z naszych usług :).
#MobileCoders #zf8hp #trzechKroli #penrite #flush #ceratec #serwisBMW #g06X6
Przeczytaj na