Aktywacja pakietu "Android Auto" oraz "Apple CarPlay" w Audi A6 w Mobile Coders.

Audi Smartphone, bo tak nazywa się rozwiązanie, które pozwalają na integrację smartfonu z systemem multimedialnym w samochodach marki AUDI, oferuje Android Auto oraz CarPlay.

Android Auto przeznaczony jest oczywiście tylko la telefonów napędzanych androidem.

Pozwala on na wygodne korzystanie z wybranych funkcji telefonu bez potrzeby sięgania po urządzenie.

Można sterować muzyką, nawigacją i komunikacją głosową za pomocą ekranu dotykowego samochodu, komend głosowych lub w przypadku gdy ekran nie jest dotykowy, jak w prezentowanym AUDI, za pomocą pokrętła i guzików odpowiedzialnych za multimedia.

Nawigacja w Android Auto oferuje rozbudowane funkcje nawigacyjne, które wykorzystują aplikacje takie jak Google Maps, Waze i wszystko inne co sobie zainstalujemy z sklepu Play.

Wszystko to po to, aby dostarczać dokładne i aktualne wskazówki drogowe w czasie rzeczywistym. Jest to główny powód aktywacji tej usługi. Ale oczywiście nie tylko samą nawigacją w samochodzie człowiek żyje :).
Bardzo fajnie można obsługiwać połączenia telefoniczne. Jest to bardziej bezpieczny sposób dzięki któremu skupiamy się na jeździe, a nie na telefonie.

Kolejna fajna funkcja to coś co chyba każdy używa w samochodzie, a mianowicie muzyka. Dzięki AA, możemy odtwarzać ulubioną muzykę z telefonu lub korzystać z różnych aplikacji muzycznych, jak Spotify, bezpośrednio na ekranie samochodu.

Wspomniane aplikacje są dostępne nie tylko na telefony z zielonym robocikiem. Również telefony z nadgryzionym jabłkiem mają taką samą funkcję.

Mimo, że opcja ta sama nazwa oczywiście inna :).
W przypadku Apple nazywa się to CarPlay. Tak jak w przypadku
Androida mamy tutaj Integrację z iOS telefonu.

Pakiet Audi Smartphone, który zawiera zarówno Android Auto, jak i CarPlay zostały zaprojektowane w głównej mierze z myślą o bezpieczeństwie podczas jazdy.

Umożliwiają korzystanie z funkcji smartfonu, jednocześnie minimalizując odrywanie wzroku od drogi.

W obu przypadkach interfejs jest prosty i intuicyjny, co ułatwia korzystanie z funkcji w samochodzie, a co najważniejsze systemy te mogą być aktualizowane wraz z aktualizacjami systemu operacyjnego na telefonie, co pozwala na dostęp do poprawek.

Nie trzeba czekać na aktualizacje multimediów samochodu u dealera.

Na aktywację udaliśmy się do naszego klienta, bo jak widać na zdjęciach w zasadzie nie potrzebujemy żadnych specjalnych warunków w celu uruchomienia pakietu.

Wystarczy nam komputer karta SD i kilka minut w samochodzie klienta :).

Z pewnością taki pakiet to must have w każdym samochodzie.

Dziękujemy za szybkie i miłe spotkanie :).

#MobileCoders #AndroidAutoCarPlay #AudiPakietSmartphone #audiCarPlayAndroid #audikodowanie #A6carplayandroid #audimmi
Przeczytaj na