Chiptuning w niepozornym Mercedesie A180 w Mobile Coders 😊.

Efekt Chiptuning’u:
122 KM === >>> 150 KM
200 Nm === >>> 250 Nm

Mercedesy W176, czyli A-klasa z silnikami o oznaczeniu A180 oraz A200 to auta bardzo chętnie modyfikowane. Nic dziwnego, ponieważ potencjał w benzynowych jednostkach o pojemności 1.6L, w które są wyposażone te auta jest ogromny.
Obydwa te modele mają potencjał na uzyskanie około 175 KM oraz 310 Nm, co w kontekście wersji bazowej A180 daje przyrosty rzędu 50% 😊. Wartości te są imponujące, a auto zmienia się w niemal szalonego, małego gokarta 😊. Uśmiech na twarzy właściciela po takim zabiegu gwarantowany 😊.

W tym wypadku jednak właściciel pokazywanej A-klasy chciał podnieść moc, ale bardzo bezpiecznie. Auto na co dzień jest używane w szkole nauki jazdy, zatem jest ono intensywnie eksploatowane, stąd obawy.

Jednak po godzinach pracy przyda się więcej dynamiki i zapasu mocy pod podeszwą prawego buta 😉.

Jest to słabsza wersja 122 KM, natomiast pan Mirek jeździł też mocniejszą wersją A200 i stwierdził, że takie właściwości jezdne jak najbardziej mu odpowiadają 😊.

Zatem na życzenie klienta wykonaliśmy modyfikację, można powiedzieć na pół gwizdka, czyli takie Stage 0,5, gdzie zostaje jeszcze spory margines do zmian. Wcześniej po diagnostyce wykryliśmy jedną małą usterkę, która nie kolidowała z naszą pracą.

Po wykonaniu modyfikacji, pojechaliśmy w jazdę próbną. Uzyskaliśmy dodatkowe około 30 KM oraz 50 Nm, które w takim małym i lekkim aucie robią świetną robotę 😊. Od pierwszego wciśnięcia pedału przyśpieszenia klient stwierdził, że auto jest nie do poznania 😊.
No i rzeczywiście tak było 😉.

Dziękujemy serdecznie panu Mirkowski za skorzystanie z naszych usług i pozdrawiamy 😊
#MobileCoders #chiptuning #W176 #Mercedes #tuing #A180 #A200 #M270 #MałyWariat
Przeczytaj na