Montaż kamer Car Eye Pro 3.0, serwis oraz Chiptuning BMW F15 X5 35i 😊.

Efekt Chiptuning’u:
306 KM === >>> 360 KM
400 Nm === >>> 500 Nm

Auto, które dziś prezentujemy pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i jest już po wykonanej konwersji na warunki europejskie, dlatego nasze zadania polegały na czymś innym. Wykonaliśmy tutaj serwis auta, który zawierał:
- wymianę świec zapłonowych,
- wymianę płynu chłodniczego,
- wymianie tylnych klocków hamulcowych.

Cały serwis został wykonany na oryginalnych częściach BMW. Auto posiadało przebieg niecałych 60 tys. km. i jeszcze pachnie nowością, jednak fabryczny interwał wymiany świec zapłonowych jest zdecydowanie zbyt długi. Tak jak w tym wypadku, była to dopiero pierwsza wymiana, co powinno być skrócone dwukrotnie.

Często, gdy auto pracuje tak długo na jednych świecach, to po wymianie na nowe czuć spokojniejszą pracę silnika. Poza tym jest to niezwykle ważne w kwestii osiągów i bezpieczeństwa silnika, a także Chiptuning’u, który tego dnia wykonaliśmy w tym aucie 😉.

Jednak tego dnia zrobiliśmy coś jeszcze, a mianowicie zamontowaliśmy w prezentowanej X5 oryginalne kamery BMW CarEye Pro 3.0, które nasz klient dostał w prezencie od swojej partnerki 😊.
Nam powierzył kwestię montażu tego urządzenia, co bez problemu wykonaliśmy.
Jak działają kamery?

BMW Advanced Car Eye to kamery, które rejestrują zdarzenia wokół samochodu – również podczas parkowania, gdy pojazd jest uśpiony lub po prostu wyłączony. Inteligentny radar i czujniki wykrywają wstrząsy i nietypowe ruchy na zewnątrz samochodu oraz odróżniają je od normalnych ruchów.

System automatycznie rejestruje zdarzenie w celu udokumentowania ewentualnej kolizji lub (próby) włamania, Co najważniejsze, robi to podczas postoju bez jakiejkolwiek ingerencji kierowcy czy współpasażerów. Samochód, korzystając z wbudowanych czujników, jest w stanie wybudzić kamery, aby rejestrowały obraz z przodu i z tyłu pojazdu, jeżeli ktoś zbliży się do niego. To duża zaleta systemu i pełnej integracji z BMW. Odróżnia to ten system od innych zamiennych kamer, które albo nie potrafią rejestrować albo mogą doprowadzić do rozładowania akumulatora.
Zatem mając na pokładzie pełną rejestrację wydarzeń wokół auta, przystąpiliśmy do ostatniego etapu, czyli Chiptuningu silnika i skrzyni biegów 😉.

Trzylitrowy silnik benzynowy to jedna z najczęściej występujących jednostek w autach sprowadzanych z USA. W tym wypadku niewielki przebieg i świeżo wymienione świece, dawały o sobie znać świetną pracą silnika. A propos, auto pochodzące z cieplejszych rejonów Ameryki, przez co wyposażone tylko w tylny napęd, co pozwala osiągnąć całkiem niskie jak na tego kolosa spalanie w trasie 😉.

No ale kwestia mocy – dodatkowe 60 KM oraz 100 Nm daje o sobie znać bardzo wyraźnie, auto jest bardzo chętne do szaleństwa, a tylny napęd ma naprawdę pełne ręce roboty. Mimo szerokich opon, prawie każde mocne wciśnięcie gazu wprawia w taniec tył samochodu 😉. We współpracy ze zmodyfikowaną skrzynią biegów, układ napędowy reaguje bardzo szybko, a same zmiany biegów, czy redukcja są jeszcze bardziej dynamiczne 😉.

Dziękujemy za skorzystanie z naszych usług i pozdrawiamy serdecznie 😊.

#MobileCoders #kodowanie #F15 #X535i #USA #serwis #świeceZapłonowe #Chiptuning #ZF8HP #tuning #modyfikacja #N55
Przeczytaj na