Odblokowanie funkcjonalności asystentów jazdy w X5 G05 40d 2021 w Mobile Coders.

Już kilkukrotnie mieliście okazję zaznajomić się z naszymi postami dotyczącymi „autonomicznej” jazdy BMW. Oczywiście do takiej słownikowej definicji autonomicznej jazdy jeszcze daleka droga, nie mniej jednak w opinii większości osób testujących samochody różnych producentów, systemy wspomagające oferowane przez bawarskiego producenta, w porównaniu do innych, działają naprawdę dobrze.

My z naszego, być może ciut nieobiektywnego punktu widzenia uważamy, że na tę chwilę działają one świetnie. Każdy jednak użytkownik ma inne oczekiwania i odczucia, więc podkreślamy, że to tylko nasza subiektywna ocena 😉. Jeśli ktoś nie rozumie, że to tylko systemu „wspomagające” kierowcę to może łatwo spowodować wypadek.

Każdy kto miał przyjemność konfigurować nowy samochód, czy też szukał już wyprodukowanego auta z tzw. stocku, to często zastanawiał się czy inwestować w pakiet 5AU – Systemy asystujące kierowcy Professional.

Wiadome jest, że cenimy sobie komfort, bezpieczeństwo i wygodę, dlatego często sięgamy po ten pakiet. Mamy nadzieję, że przyszli nabywcy samochodu, w którym chcą mieć wspomnianą opcję 5AU, mają okazję osobiście przetestować, jak to działa, bo niewątpliwie warto mieć to na pokładzie swojego BMW.

Co nam daje posiadanie tego systemu? Daje nam sporo wygody w postaci takiej, że oprócz naszej uwagi i skupienia się na drodze, samochód asystuje nas w podróży poprzez zainstalowane systemy, które zbierają z kamer, radarów i czujników informacje, które pozwolą nam szybciej zareagować na awaryjne sytuacje.
Pytanie co dostajemy w ramach tego pakietu, który nie jest najtańszy i jest niewątpliwie jednym z pakietów, który ma wpływ na ostateczną wartość samochodu? Trochę relaksu i poczucie bezpieczeństwa 😊.

Aktywny tempomat Stop&Go, SLI, asystent zmiany i utrzymania pasa ruchu, asystent korytarza życia, czujnik martwych stref, automatyczne wykrywanie przeszkód, itd.
Powoduje to, że dłuższa podróż będzie znacznie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa.

Jak już wiecie z poprzednich naszych postów, pakiet 5AU ma pewne ograniczenia na terenie naszego kraju wprowadzone przez producenta. Ograniczenia te są domyślnie odblokowane jak wyjeżdżamy zagranicę, np. do Niemiec, tam mamy do dyspozycji pełną funkcjonalność tych systemów.

Co więc kodujemy takiego magicznego?

Otóż 3 opcje, z których może korzystać kierowca, po ich wybraniu podczas konfigurowania zakresu ingerencji systemów w nasze prowadzenie. Do tych funkcji należy odblokowanie:

- ADP – Automatyczne dostosowywanie prędkości do ograniczeń
- ARS – Automatyczne reagowanie na sygnalizację świetlną
- ARP – Automatyczne reagowanie na znak STOP i pierwszeństwa przejazdu

Opis powyższych funkcjonalności znajdziecie we wcześniejszych postach. My już niejednokrotnie przetestowaliśmy ich działanie w trakcie dojazdów do naszych klientów, wyjazdów wakacyjnych i naszym zdaniem warto to uruchomić, bo to działa całkiem fajnie, a samochód wykorzystujemy w 100% 😊.

Właścicielowi bardzo dziękujemy za zaufanie i pozdrawiamy serdecznie 😊.

#MobileCoders #bmwkodowanie #bmwG05 #bmwADV #BMWX5
Przeczytaj na