Prosta historia, czyli Audi Q7 50TDI 286KM z 2019r na modyfikacji w Mobile Coders.
CHIP-TUNING (stage 1) silnika oraz skrzyni biegów

Moc
286 KM -> 340 KM
Moment obrotowy
620 Nm -> 720 Nm

Jeżeli chodzi o modele Audi to od dłuższego czasu na myśl nie przychodzi nam linia nadwozia, czy designerskie wnętrze samochodu, ale opóźniona reakcja na naciśnięcie pedału gazu.
Bardzo wielu klientów zachwyca się tą marką ze względu na naprawdę kawał historii.
Auta te są ładne i stylowe, nadające oczywiście prestiżu każdemu właścicielowi.
Niemniej jednak, przy użytkowaniu takiego samochodu, pomimo, że motor tu generuje aż 286 KM, to obraz tego prestiżu i pewności siebie, jak domek z kart, burzy efekt ograniczenia naszej woli, którą chcąc nie chcąc funduje swoim klientom producent.
Tak, kupując tego typu samochód osiągamy punkt, w którym mówimy na zewnątrz, że mamy tą pewność siebie, a deklaracje swoich decyzji kierujemy także wobec innych, m.in. producentów samochodów. Oczekujemy, że samochód będzie dla nas nie tylko narzędziem, które przewiezie nas z punktu A do B, ale również stanie się odzwierciedleniem odrobiny naszej natury.

Umówmy się, takiego samochodu nie kupuje tzw. przeciętny kowalski, takie auta kupują ludzie, którzy wiedzą czego chcą.
Owszem często zdarza się tak, że taki samochód to nie jedyny, który gości w garażu właściciela i bywają niejednokrotnie mocniejsze, ale też i słabsze innych marek, przez co rekompensują sobie tą pewną niedogodność w postaci LAG’a.
Nie mniej trudno się nie zgodzić, że jednak znakomitej większości posiadaczy nowoczesnych AUDI reakcja na gaz nie współgra ze stylistyką sportową tej marki i wcześniej czy później, decydują się na „naprawę” tej przypadłości.
Tak było i w tym przypadku. Skontaktował się z nami właściciel tego samochodu, tylko w jednym celu. Zgadnijcie w jakim?
Prosta historia: „panowie waszym zadaniem będzie pozbycie się tej luki w pewności siebie, które posiada to auto 😉”.

No cóż, jasne zrobimy co się da.
Zaczęliśmy od wydłubania soft’u ze sterownika silnika oraz skrzyni biegów i poleciało zlecenie do tunerów, żeby pogmerali przy tym, a że mają na to rozwiązanie, to nie stanowiło dla nich żadnego problemu.
Po otrzymaniu zmodyfikowanego materiału zaaplikowaliśmy go w odpowiednie miejsca i tak o to samochodzik zaczął jeździć w nowej odsłonie z oczywiście nową wyższą mocą sięgającą 340 KM i 720 Nn.
Właścicielowi bardzo dziękujemy za zaufanie i pozdrawiamy serdecznie 😊.

#MobileCoders #bmwkodowanie #audiQ7 #audiwltplag #audiwltp #audichiptuningskrzynibiegow #audichiptuningEGS #audichiptuning
Przeczytaj na