Chiptuning BMW F32 435d w Mobile Coders😊.

Chiptuning silnika (przed => po modyfikacji):
313 KM === >>> 365 KM
630 Nm === >>> 700 Nm

Z właścicielem tego auta spotkaliśmy się nie pierwszy raz. Kilka jego aut marki BMW już serwisowaliśmy, naprawialiśmy i modyfikowaliśmy 😉. Za każdym razem są to co najmniej ciekawe lub topowe wersje diesel’a lub benzynowe. 😉. Po krótkiej przygodzie z 2-litrowym silnikiem (nazywany przez niektórych od pojemności czajnikiem :D),

Mateusz wrócił do 3 litrów w najmocniejszym wydaniu.
Omawiane auto zostało wyposażone w prawie wszystko, w co było można wyposażyć F32 😊. Pełen pakiet M, sportowe hamulce, nagłośnienie Harman Kardon, czy też prawdziwa rzadkość w tych autach - aktywny tempomat. Auto prezentuje się wyjątkowo, rzadko można spotkać ten model w takiej wersji.

Po zakupie auto wylądowało w ASO, między innymi na aktualizacji oprogramowania. Następnie przyjechało do nas na wymianę wszystkich olejów – silnika, skrzyni, napędów oraz na wymianę filtrów, hamulców a także usunięciu drobnych usterek. Na koniec przyszedł czas na modyfikację silnika w wersji Stage 1.

Co ciekawe najnowsze oprogramowanie BMW okazało się mieć jedną wadę, niewpływającą na pracę silnika, ale jednak nieco denerwującą. Okazało się, że oprogramowanie zgłaszało usterkę elementu, którego fabrycznie nigdy nie było w tym aucie 😊.

Sprawdziliśmy dokładnie, aby potwierdzić nasze przypuszczenie, a następnie zdecydowaliśmy się skorygować software tak, aby błędu widmo już nie było. Po wszystkich serwisach i sprawdzeniu auta, postanowiliśmy wykonać Chiptuning silnika.

Tutaj już zaskoczenia nie było – auto bardzo ładnie zareagowało na nasze zmodyfikowane oprogramowanie Stage 1.

Zmianę na plus było czuć od pierwszego wciśnięcia pedału gazu. Szybsza reakcja i odczuwalnie wyższy moment obrotowy w niemal całym zakresie obrotów pozwala na jeszcze bardziej elastyczną jazdę. Z kolei nieporównywalnie lepszy górny zakres obrotów, gdzie jest generowana szczytowa moc, uwydatnia przepaść, jaka jest między oprogramowaniem fabrycznym a zmodyfikowanym. Ale takie rzeczy lepiej sprawdzać już na „dojcze autoban” 😉.

Dziękujemy po raz kolejny za skorzystanie z naszych usług i pozdrawiamy, do zobaczenia 😊.

#MobileCoders #kodowanie #chiptuning #F32 #435d #tuning #stage1 #modyfikacja #PoprawiamyFabrykę #N57
Przeczytaj na