Konwersja, diagnostyka, naprawa BMW G05 X5 40i w Mobile Coders 😊.

BMW z Ameryki to dla nas chleb powszedni.
Konwersja, czyli przystosowanie auta do warunków europejskich, którą wykonaliśmy w opisywanym dziś BMW X5 objemowała następujące działania:
• zakodowanie tylnego światła przeciwmgłowego,
• aktualizacja oprogramowania nawigacji do najnowszej dostępnej wersji europejskiej,
• dodanie możliwości odbierania parzystych częstotliwości fal radiowych,
• aktywacja języka PL – spolszczenie całego systemu,
• wykodowanie świateł obrysowych,
• kodowanie lamp przednich (wymienione na europejskie),
• kodowanie lamp tylnych (wymienione na europejskie),
Dodatkowo zbudowaliśmy wiązkę do tylnych świateł, ponieważ różnice między autami z USA/Kanady a tymi z Europy dotyczą nie tylko lamp, ale także okablowania. Dzięki temu można było uruchomić pełną funkcjonalność lamp zgodną z naszymi przepisami, czyli rozdzielone światła stopu i kierunkowskazy. Te drugie świecą teraz na pomarańczowo (w wersji US na czerwono).

Do właściciela tego BMW nie mieliśmy blisko, ale udało się dojechać wcześnie. Na miejscu okazało się, że auto ma kilka problemów natury elektrycznej związanej z silnikiem, ale to odłożyliśmy na później. W pierwszej kolejności wykonaliśmy rozbiórkę wnętrza w celu ułożenia wiązki do świateł tylnych oraz programową konwersję auta. Prace manualne zajęły sporo czasu, ponieważ niezbędne jest rozebranie wielu elementów tapicerki, pokrywy bagażnika, a także zderzaka, w którym mieści się światło przeciwmgłowe. Na szczęście udało się finalnie doprowadzić wszystko do porządku. Klientowi pozostanie jedynie podmiana włącznika światła przeciwmgłowego oraz instalacja samego światła przeciwmgłowego, którego w momencie naszej wizyty nie miał. Wszystko jednak zostało tak przygotowane, że wystarczy zamontować te elementy i będzie działać światło „plug and play” 😉.

Ostatnim elementem, który nie obejmował konwersji, ale wykonaliśmy przy tej okazji, że już byliśmy na miejscu, to diagnoza problemów z silnikiem. Okazało się, że jest w kilku miejscach „przyszczypana” wiązka przewodów silnika. Udało nam się zlokalizować te miejsca i to naprawić. Po naszych pracach brak błędów i wszystko działa jak należy. Voila! Auto gotowe 😊.

Tylko dzień się już skończył, a do domu daleko, jak zwykle :D

Dziękujemy za zaufanie naszemu klientowi i pozdrawiamy serdecznie 😊.

#MobileCoders #G05 #konwersja #kodowanie #USA #EU #przeciwmgłowe #BudowaWiązki #X5 #40i
Przeczytaj na