W oczekiwaniu na nowy leasing - tymczasowy CHIP-TUNING BMW G05 25d w Mobile Coders 😊.

CHIP-TUNING silnika
231 KM -> 270 KM
450 Nm -> 550 Nm

BMW X5 G05 to sporych gabarytów samochód. Dlaczego zatem BMW zdecydowało się na montaż 2 litrowych silników w takim samochodzie? Tego nie wiemy, wiemy natomiast, że na seryjnych nastawach i fabrycznej mocy 231 KM i 450 Nm szału tutaj nie ma.

Samochód jedzie, bo co ma robić innego, ale o jakichkolwiek doznaniach nie ma mowy.

Jeżeli przesiadamy się z jakiegoś słabszego samochodu pierwsze odczucia są jak najbardziej pozytywne. Nieciekawie jest natomiast, gdy przesiadamy się z czegoś o wiele mocniejszego.

Prezentowany samochód należy do naszego stałego klienta, który wcześniej modyfikował u nas nowe BMW G20 320d oraz nowe BMW X5 G05 30d. Obecnie oba samochody już „skończyły leasingi”, zostało wgrane oprogramowanie seryjne :) i zostały zdane do ASO.

Klient zamówił natomiast nowego X-sa „w prądzie”. Niestety okres oczekiwania nieco się wydłużył i zakończenie leasingów nie zbiegło się z czasem odbioru nowego pojazdu.

Nasz klient zdecydował się więc na chwilowy zakup samochodu przejściowego.

Mimo, że pojeździ nim kilka miesięcy zdecydował się na modyfikację tego „tymczasowego BMW X5”. I nie ma się co dziwić, gdyż przesiadka z takiego samego samochodu zmodyfikowanego przez nas na 310 KM i 720 Nm, spowodowała, że dyskomfort podróżowania seryjnym 25d był kompletnie nie do zaakceptowania.

Nie ma się co czarować nawet po modyfikacji tej 25d, to nie będzie to samo, ale już sama znacznie lepsza reaktywność na gaz oraz sporo wyższy, niż w serii, moment obrotowy sprawiły, że można już jako tako się poruszać.

Oczywiście, przy okazji modyfikacji silnika zakodowaliśmy kilka bajerów takich jak filmy podczas jazdy, dezaktywacja systemu start stop, domyślny tryb startowy sport individual. Itp.

Dziękujemy za miłe, jak zawsze, spotkanie :).

#MobileCoders #bmwkodowanie #chiptuningbmw25dg05x5b47 #bmwfilmystartstopsport #chiptuningslask #chiptuningkatowice #chiptuningmalopolska #chiptuningwielkopolska
Przeczytaj na