Używana noovka, czyli BMW X5 G05 30dX na serwisie w Mobile Coders.

CHIP-TUNING (Stage 1) silnika
Moc
265 KM -> 310 KM
Moment obrotowy
620 Nm -> 720 Nm

Przedstawiamy Wam niezwykły przypadek samochodu, który, gdyby trafił na rynek wtórny, sprzedałby się w 5 minut.
Autko mamy z 2018 roku. którego właściciel zlecił nam pogwarancyjny serwis olejowy wraz z podniesieniem mocy oraz zakodowaniem użytecznych funkcji.

Dlaczego niezwykły? Ano dlatego, że przez ten cały czas były na nim fabryczne folie zabezpieczające ekrany i inne elementy przed porysowaniem (folia na kierownicy to folia serwisowa na potrzeby warsztatowe.)
Oczywiście nie doszukujcie się tutaj jakiejś przesady w tym stanie rzeczy. Po prostu nasz klient jest bardzo pragmatyczny i szanujący swoje dobra. To oczywiście nie jedyny pojazd, który jest w jego posiadaniu, więc jazda nim wraz z foliami w niczym nie przeszkadzała, wręcz odwrotnie autko miało być oddane po okresie leasingu, żeby ktoś następny mógł się cieszyć z jego idealnego stanu.

Jak już wspomnieliśmy, autko przyjechało do nas na serwis olejowy podczas którego wypłukaliśmy silnik środkiem Penrite Engine Flush, którą dodaje się do starego/zużytego oleju, a następnie motor płucze się przez ok. 10 min na wolnych obrotach.
Po tej operacji staremu olejowi podziękowaliśmy za współpracę i zaprosiliśmy nowego zawodnika, czyli Penrite Enviro + 5W40 oraz z filtrem oleju BMW OE.
Na sam koniec zaaplikowaliśmy CERATEC.
Więcej informacji znajdziecie na stronie naszego sklepu pod adresem www.sklep.mobilecoders.pl oraz innych naszych postach.

Podczas rozmów z klientem wyszło, że jednak przemyślał sprawę oddania tego pięknego samochodu w inne ręce i postanowił, że go jednak zatrzyma.
Tak bardzo jest zadowolony z tego BMW.
Patrząc na to co się dzieje na rynku motoryzacyjnym, zakup auta skonfigurowanego pod siebie jest teraz nie lada wyzwaniem. Często trzeba iść na kompromisy, o których wcześniej nawet nikt by nie pomyślał. Jeszcze jakiś czas temu ograniczeniem był budżet, a teraz no cóż dostępność komponentów na liniach produkcyjnych.

Wiecie co się potem stało? Przystąpiliśmy do modyfikacji STAGE1 silnika. Oczywiście szanując naszych klientów staramy się optymalizować wykonywane czynności w czasie, które składają się na realizację danego zlecenia.
Wiecie, jak to jest raz się to udaje bardziej, a czasem idzie pod górkę, ale w myśl zasady kto nic nie robi temu wszystko się udaje (troszkę przerobione na potrzeby posta 😉). Musicie czasem nam wybaczyć jak coś się przedłuża, taka robota 😉.

No więc podczas operacji wymiany oleju odczytaliśmy Soft silnika, który został wysłany do naszych tunerów w celu opracowania modyfikacji. My mieliśmy czas, żeby zwolnić stanowisko dla innego samochodu czekającego na obsługę serwisową.
Podczas gdy czekaliśmy na Stage1 wykonaliśmy kodowania, które wybrał sobie właściciel, m.in. przetestowaliśmy wszystkie dostępne kodowania zegarów 😉 i padł wybór na eMkowe.

Po wrzuceniu kodowań, modyfikacji oraz teście mocy, właściciel X5-ki wrzucił wisienkę na tort w postaci zdjęcia wszystkich folii, bo nie zamierza się na razie z nim rozstawać.

Właścicielowi dziękujemy za zaufanie i pozdrawiamy serdecznie 😉 .

#MobileCoders #bmwkodowanie #bmwstage1 #stage1 #bmwG05 #bmwX5 #chiptuningDDE #bmwM50d
Przeczytaj na