"Dostawczak" i osobówka na modyfikacji Stage 1 w Mobile Coders :).
No i to również odkopana dość stara realizacja z zeszłego roku, ale jakże fajne :).

Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI 2020 - CHIPTUNING Stage 1
Moc:
163 KM -> 200 KM
Moment obrotowy:
360 Nm -> 420 Nm

BMW E92 320d 177 KM
Moc:
177 KM ->200 KM
Moment obrotowy
350 Nm -> 400 Nm

Jak to bywa w dostawczakach, mocy nigdy za dużo 😊. Właściciel tego naprawdę nowoczesnego i doświadczonego samochodu użytkowego już wcześnie modyfikował u nas Mercedesa W213 220d. Tym razem przyszła pora na nowe auto w firmie, a dokładnie Sprintera 316CDI 😊.

Takie pojazdy mają to do siebie, że przy dużym obciążeniu ilość koni magicznie nie wzrasta i może zdarzyć się tak, że będziemy zawalidrogą. Nie jest to problemem raczej w mieście czy na krótkich odcinkach, jednak na długich trasach, autostradach, gdzie bywają duże nachylenia drogi, staje się to naprawdę uciążliwe.
Dobrze wiedzą o tym zawodowi kierowcy, których mocno dociążone samochody wleką się jak wagon z węglem, a o wysokich prędkościach nawet na płaskiej drodze można zapomnieć 😉.

Na szczęście większość nowych i nawet nie jakichś najnowszych „dostawczaków” skrywa spory potencjał tuningowy. Mercedes jest tutaj liderem. Są samochody w jego gamie, które różnią się tylko oznaczeniem, a podzespoły mają identyczne 😊. Wiece co to znaczy? To znaczy, że z magicznego 314 cdi można np. zrobić 316 CDI, itp. itd. Jednak tutaj nie tylko zmieniamy jego, takie na niby, oznaczenie, ale również idziemy krok dalej dodając mu jeszcze więcej koni mechanicznych i momentu obrotowego.
Prezentowany Mercedes Sprinter po modyfikacji uzyskuje ekstra prawie 40 KM i 60 Nm. Czy to dużo? Nie nam to oceniać, ale jeśli weźmiecie pod uwagę masę auta ok 2000 kg na pusto, to wartości robią wrażenie. Jednak jak dociążycie auto o np. 1T, to macie podobne parametry co samochód niezaładowany z fabryczną mapą 😊.

Brzmi kusząco, prawda?
Takiego samego zdania jest właściciel tego Sprintera, który bardzo chciał wykrzesać z niego więcej. No i to właśnie zrobiliśmy… Wzmocniliśmy silnik i po jeździe testowej stwierdziliśmy, że jest naprawdę fajnie. Samochód odpycha się bez porównania lepiej, seria była bardzo ospała, gdzie modyfikacja ożywiła auto i sprawiła, że stało się o wiele elastyczniejsze oraz reaktywniejsze.
Również skrzyni biegów zaczęła zmieniać biegi płynniej i szybciej 😊.

Jednym słowem Sprinter zmienił się nie do poznania na duży plus 😊.

Przy okazji zmodyfikowaliśmy również BMW E92 syna właściciela Mercedesa, aby ten mógł jeździć ciut szybciej 😊. Parametry nie powalają, ale niestety seryjne były znacznie niższe niż zakłada fabryka. Jednak samochód ma już kilka lat, więc trzeba się liczyć z tym, że pewne straty będą 😉.

Bardzo dziękujemy za ponowne skorzystanie z naszych usług oraz za zaufanie 😊.

Pozdrawiamy.
#MobileCoders #bmwkodowanie #chiptuing #mercedes #sprinter #316cdi #moc #stage1 #bmw
Przeczytaj na