BMW G30 518d na modyfikacji Stage 1 oraz kodowaniach oraz bardzo przyjemna nowa Skoda Kamiq 1.0 TFSI 95 hh również na CHIPTUNING :).

G30 518d
Moc
150 KM -> 210 KM
Moment obrotowy
360 Nm -> 460 Nm

Kamiq 1.0 TFSI
Moc
95 KM -> 130 KM
Moment obrotowy
175 Nm -> 240 Nm

Bartek to nasz stały klient, któremu modyfikowaliśmy już wcześniej BMW. Tak naprawdę było to ok. 3 lata temu, dopóki nie zostało zaktualizowane.
Tym razem poprosił nas o prace przy dwóch autach, jedno jego, a drugie jego rodziców :).

To pierwsze to wiadomo, stały bywalec w naszej firmie, 2.0d o mocy 150 KM, czyli g30 518d. Samochód jest na tyle interesującą opcją, że nie trzeba wydawać na niego olbrzymiej sumy pieniędzy i prostym oraz szybkim zabiegiem robimy z niego samochód mocniejszy niż seryjne 520d 190 KM :).

W takim przypadku moc wzrasta ze 150 aż do 210 KM, co daje naprawdę rewelacyjne odczucia i przydają się dużej "piątce". Dodatkowo moment obrotowy leci z 360 Nm w serii aż do 460 Nm, czyli 100 Nm na plus. Nie da się tego nie poczuć i na nowo nie polubić auta. Wzrost odczuwalny jest od pierwszego wciśnięcia gazu, a samochód zbiera się naprawdę przyjemnie, czego nie można powiedzieć o seryjnych 150 KM, choć tym też da się jako tako jeździć.

W tym BMW zakodowaliśmy również zegary Alpina, pamięć start-stop, domyślny tryb Adaptive, wskaźniki temperatury opon, video w trakcie jazdy oraz logo startowe M :).

Z kolei Skoda Kamiq to takie małe sympatyczne autko, które nie jest ociężałe, a mały doładowany silnik sprawia, że kryje w sobie dość duży potencjał.
Dzięki niskiej masie samochodu każdy KM dodaje mu sporo do dynamiki. Seryjne 95 KM wystarczy niezbyt wymagającym kierowcom, jednak po modyfikacji CHIPTUNING Stage 1, czyli optymalizacji sterownika w celu poprawienia parametrów silnika wszystko się zmienia :). Samochód staje się dynamiczny i chętnie nabiera prędkości.
Sami byliśmy w szoku po jeździe testowej, że aż taka duża różnica jest między seryjnym programem, a modyfikacją :).

W końcu przy tej masie ok 1200 kg, ekstra 40 KM i 60 Nm to sporo :). Takiego samego zdania byli właściciele tej Skody, zadowoleni z przeprowadzonej modyfikacji cieszą się mocniejszą Skodą każdego dnia :).
A my cieszymy się, że mogliśmy poprawić komfort jazdy właścicielom :).
Dziękujemy za zaufanie.

#MobileCoders #bmwg30 #chiptuning #skoda #kamiq #tsi #b47 #kodowanie #startstop
Przeczytaj na