BMW G30 520d na pełen pakiet usług w Mobile Coders.
Zakres:

-CHIPTUNING Silnika Stage 1
190 KM -> 230 KM
400 Nm -> 480 Nm

-CHIPTUNING skrzyni ZF 8HP
Szybsze zmiany przełożeń, lepsza reakcja skrzyni na polecenia kierowcy, płynniejsza praca
- Aktywacja Carplay + VIM + ScreenMirroring + aktywacja pełnego ekranu dla Carplay
- Kodowanie dodatkowych funkcji takich jak: start-stop, zapamiętanie ostatniego ustawienia

Wszyscy, którzy nas czytają i obserwują wiedzą, że z G30 pracujemy niemalże każdego dnia. W dodatku silnik 20d B47 to jedna z najbardziej udanych jednostek o pojemności 2L.
Tak, nie boimy się tego mówić, ponieważ tak uważamy, ponieważ od lat mamy te silniki w swoich firmowych i prywatnych BMW. Jednostka ma dobrą kulturę pracy, jest dynamiczna jak na 2.0 oraz oszczędna.

Tym modelem, jadąc spokojnie można bez trudu zejść ze spalaniem w okolice 5-6 L/100 km. Wynik szokujący. Jednak, gdy mamy bardzo ciężką nogę to wynik 9l/100 km jest ciężki do uzyskania. No chyba, że wciąż jeździmy z wciśniętym gazem w podłogę i często stoimy w korku. Ewentualnie jeździmy autostradą wciąż 200 km/h 😉. Wtedy wynik w okolicy 10l nie powinien szokować.

BMW 520d waży dość sporo, bo z kierowcą i pełnym bakiem ok 1900-2000 kg (zależnie od wyposażenia) w takim przypadku 190 KM wydaje się mało. No nie będziemy zaprzeczać, że każdy KM w takim dużym samochodzie jest na wagę złota, ale też nie ma co przesadzać. Dla ludzi, którzy cenią sobie komfort, ale niekoniecznie potrzebują super szybkiego samochodu to 520d będzie bardzo dobrym wyborem.
Jeśli jednak zabraknie Wam mocy nie zostajecie na lodzie. Możecie nieco wzmocnić jednostkę po przez wykorzystanie jej potencjału.

Tak samo zrobił Michał, który jest właścicielem prezentowanej „piątki”. Jego samochód to wersja właśnie 520d, której zabieg wzmacniający nie ominął. Właściciel z miłą chęcią chciał coś zmienić w tym samochodzie, wzmocnić silnika oraz poprawić działanie skrzyni biegów ZF8HP, więc z pojawiliśmy się z pomocą. Z silnika B47 w modelu G31/G31 wyciągamy ekstra ok. 40 KM i 80 Nm co daje ogromną różnicę na drodze. Samochód zbiera się naprawdę dobrze, a skrzynia reaguje dużo lepiej efektywniej wykorzystując moc silnika.

Jeżdżąc w serii nie zdajemy sobie sprawy jak dobrze „piątka” zachowuje się po modyfikacji i te liczby robią różnicę naprawdę dużą.

Po za samą modyfikacją silnika i skrzyni biegów aktywowaliśmy również usługę Carplay dla iPhone’a oraz VIM, czyli video w trakcie jazdy z każdego źródła + Screen Mirroring w trakcie jazd dla Android.

Oczywiście zakodowaliśmy również pamięć systemu Start-Stop, tak by pamiętał ostatnie ustawienie w jakim był przed wyłączeniem silnika 😊.

Bardzo dziękujemy Michałowi za skorzystanie z naszych usług. Życzymy radości z jazdy 😊.
#MobileCoders #bmwg30 #chiptuning #zf8hp #520d #b47 #kodowanie #carplay
Przeczytaj na