M-pakiet'owy indywidualista BMW F36 435dX 313 KM na pełnym odświeżeniu i CHIPTUNINGu w Mobile Coders.

CHIP-TUNING (Stage 1) silnika oraz skrzyni biegów ZF 8HP
Moc
313 KM -> 365 KM
Moment obrotowy
630 Nm -> 710 Nm

Jak wiecie zachwycamy się wszystkim co ma 4 kółka i leży w sferze naszych zainteresowań nie tylko zawodowych. Zwłaszcza w wersjach nietuzinkowych indywidualnie skrojonych pod siebie. Tak jest w tym przypadku, gdzie ktoś skomponował klimatyczne wnętrze, które sprawia, że nawet za kilka lat nadal będzie „drogo” i atrakcyjnie wyglądało.
Oczywiście kilka dodatków dorzucił obecny właściciel i tak o to prezentuje się ten egzemplarz. Przyznacie, że robi wrażenie?

Autko w perfekcyjnym stanie jeżeli chodzi o wnętrza, a umówmy się, to wnętrze nie jest łatwe do utrzymania nawet w dobrym stanie. Chapeau bas dla właściciela.

Naszym zadaniem było, można powiedzieć, przeprowadzenie "detailngu" softu, żeby elektronika dorównała kondycją wnętrzu i karoserii 😉 .
Zaczęliśmy więc od podstaw, czyli przygotowanie gruntu pod dalsze prace, a mianowicie Update softu do możliwe najnowszej wersji w tym modelu.
Następnie poleciały wszystkie adaptacje, które były wymagane w tym konkretnym egzemplarzu, a które wcześniej zostały przez kogoś pominięte, ponieważ klient zwrócił nam uwagę na kilka drobiazgów, które nie do końca działają.
Diagnostyka to oczywiście potwierdziła.

Po wyprowadzeniu autka softowo na prostą, przystąpiliśmy do kodowania dodatkowych funkcji oraz wgraniu najnowszej wersji danych nawogacyjnych.

Na sam koniec zostało nam wrzucenie STAGE 1 silnika i skrzyni biegów ZF8HP, które wykonaliśmy oczywiście na aktualnej już wersji softu, gdzie przyrost mocy jest w zupełności wystarczający i bezpieczny, a samochód przemieszcza się przecudowanie szybko i płynnie :).

Dziękujemy za zaufanie i pozdrawiamy serdecznie 😉.

#MobileCoders #bmwkodowanie #bmwstage1 #stage1 #bmwF36 #bmw435dx #chiptuningDDE #chiptuningEGS #f36 #n57 #chiptuning
Przeczytaj na