Ostre nie tylko linie, czyli Audi S5 3.0 TFSI 354 KM na modyfikacjach w Mobile Coders :).

CHIP-TUNING (Stage 1) silnika oraz skrzyni biegów
Moc
354 KM -> 400 KM
Moment obrotowy
500 Nm -> 600 Nm

Przedstawiamy Wam to przepiękne autko, dlatego, że to kolejny samochód naszego klienta, który chciał spróbować czegoś innego, niż wcześniej posiadane auta ze stajni BMW, ale nie chciał zamienić firmy, króra wykona w nim modyfikację, dlatego ponownie wybrał nas, za co bardzo dziękujemy :).

Autko trafiło w ręce właściciela no i …. bomba!! Bomba mocy i emocji z jazdy, a my zostaliśmy poproszeni o złagodzenie efektu "turbozawiechy", a zarazem dorzucenie kolejnego ładunku wybuchowego, żeby wykrzesać kolejny poziom euforii.

Jak widzicie mamy tu do czynienia z silnkiem, który znajduje się nieco wyżej w hierarchii mocowej AUDI i jest konkurentem dla BMW M440i czy Mercedesa C400, które dają swoim właścicielom mnóstwo frajdy z jazdy. Oczywiście moglibyśmy się teraz zagłębiać w szczegóły konstrukcji czy inne parametry, ale nie ma sensu, ponieważ nie jest to test porównawczy. Za to linia nadwozia i wyposażenie oraz prowadzenie tego autka zachwycają.

Przejdźmy więc do samego Stage 1. Ze względu na to, że byliśmy akurat w naszym warsztacie w Alwerni, klient postanowił spotkać się tam z nami i omówić ewentualne przyszłe serwisy olejowe. Modyfikację autka zawsze poprzedzamy jego diagnostyką, więc od tego zaczęliśmy. Następnie pobraliśmy oprogramowanie skrzyni biegów, aby w dalszej kolejności móc wyciągnąć sterownik silnika i wydobyć z niego soft w cieplutkim biurze, przy aromacie cieplutkiej kawy, metodą BENCH.

Po otrzymaniu modyfikacji od naszych tunerów wrzuciliśmy go tam gdzie jego miejsce i co?...... OSTRO!!! Test samochodu przerósł oczekiwania klienta.
Audi już w serii było ostre jak jego linie nadwozia, ale teraz to dopiero tnie powietrze.

Właścicielowi gratulujemy udanego zakupu, dziękujemy za zaufanie i pozdrawiamy serdecznie 😉.

#MobileCoders #bmwkodowanie #audistage1 #stage1 #audiS5 #chiptuningDDE #chiptuningEGS
Przeczytaj na