Filtr, oleje i inne Tuningi bez hamowni!!! A wszystko to w Mobile Coders :).

Wiecie, w życiu jest tak, że albo robimy coś z pasji i cieszymy się tym, a wtedy praca nie jest pracą, lecz przyjemnością, albo ciągle narzekamy i brakuje nam motywacji, by zrobić coś lepiej, coś ekstra.

Z serwisami i naprawami u nas jest tak, że naprawdę lubimy je "robić" :).
Sprawia nam frajdę rozwiązywanie problemów, szukanie usterek, nawet tych najdrobniejszych i eliminacja ich. Nie raz bywa to dość kosztowne dla klienta, a to dlatego, że nasz poświęcony czas musimy przeliczyć na złotówki ;). Jednak takie naprawy są skuteczne. Nie możemy być po tanio i dobrze, te dwa słowa się po prostu wykluczają w momencie próby wykonania solidnej naprawy.

Czasami spędzamy kilka godzin nad tym, by znaleźć przyczynę stukania albo piszczenia, albo niespodziewanego poboru prądu. Zdarza się też, że nie działa jeden z systemów bezpieczeństwa, ponieważ uszkodzeniu uległ któryś z modułów, ale błędy wskazują na coś zupełnie innego i można zbłądzić.

Na szczęście lata pracy i miłości do marki BMW pozwoliły nam na zebranie dość sporego bagażu doświadczeń.... Kurczę, zabrzmiało jak reklama ;).
Nie, nie chcemy się tutaj chwalić, ani umiejętnościami, ani doświadczeniem, po prostu miło nam się pracuje z marką BMW, zresztą Wam pewnie też pracuje się świetnie, przy czymś co znacie niemalże na wylot.

Samochody BMW rozumiemy jak swoje żony, i choć bywają kapryśne to wciąż je kochamy...:)
Ok, może to nie jest najtrafniejsze porównanie, ponieważ sądząc po statystykach ilości rozwodów na świecie, mężczyźni nie koniecznie rozumieją swoje drugie połówki ;). Ale to nie temat o związkach, a o samochodach.

Każdego dnia rozwiązujemy wiele problemów i najfajniejsze jest to, że czerpiemy z tego mnóstwo frajdy. Uwielbiamy, gdy po ciężkiej pracy przychodzi czas na rozwiązanie i zwrócenie klientowi sprawnego samochodu naprawionego nie na klej czy "trytrytki" ;).

Nie inaczej jest z serwisami olejowymi, które wykonujemy każdego dnia. Tutaj dbamy o każdy szczegół, stosujemy najwyższej jakości części, w 90% oryginalne, a dobre zamienniki wkładamy tam, gdzie jest to dopuszczalne i przetestowane na naszej własnej skórze :).

Na załączonym obrazku przedstawiamy Wam BMW F06 640xd oraz BMW G31 530xd, czyli obie jednostki diesla o pojemności 3.0d N57 oraz B57 :).

F16 dostało świeży olej, filtr paliwa oraz filtr oleju. Zastosowaliśmy tutaj oczywiście nasz zestaw "Trzech Króli", czyli olej Penrite + ceratec + flush.
Co to znaczy? To znaczy, że przed każdą wymianą oleju wlewamy płukankę, by pozbyć się zabrudzeń wewnątrz silnika i wylać je wraz z olejem.
Ten rodzaj wymiany stosujemy od lat w swoich autach i w autach naszych klientów. Sprawia to, że silniki pracują bardziej miękko, ciszej oraz podlegają mniejszemu zużyciu.

Po procedurze wypłukania, które trwa 10 min., a w tym czasie samochód pracuje sobie na biegu jałowym, zlewamy stary olej, instalujemy nowy filtr, wlewamy świeżutki Penrite Enviro i dolewamy na koniec do niego Cerateca, czyli ceramizer mający za zadanie chronić powierzchnie przed tarciem, A dokładniej mówiąc minimalizować tarcie i powodować, że "odpalanie" silnika, gdy jest zimny nie jest tak destrukcyjne jhak w przypadku, gdy Ceratec nie używamy :).
My Cerateca stosujemy od zawsze i jesteśmy wręcz zachwyceni jego działaniem. Silniczki pracują cichutko, miękko i robią bardzo dużo kilometrów 😊.

Na sam koniec wymieniliśmy płyn hamulcowy oraz odgrzybiliśmy klimatyzację nowoczesną metodą NANO CLEAN. Później wpisaliśmy wszystko do bazy serwisów ONLINE BMW 😊.

W przypadku G31 530d zrobiliśmy pełny serwis olejowy, czyli zestaw „Trzech Króli”, filtr paliwa, filtr oleju, filtr kabiny oraz wymieniliśmy miskę z filtrem oleju w skrzyni ZF 8HP.
Klient również poprosił nas o zweryfikowanie stanu klapek w kolektorze oraz jego czystości. Okazało się, że kolektor był czyściutki, ponieważ ktoś go niedawno wymienił 😊.

To MINI F56 po prawej to tylko na CHIPTUNING bez hamowni, żadnego serwisu w nim nie robiliśmy poza MOCĄ! 😊.

Bardzo dziękujemy wszystkim właścicielom za zaufanie i skorzystanie z naszych usług 😊.
Pozdrawiamy serdecznie.
#MobileCoders #bmwkodowanie #chiptuning #serwis #olej #penrite #przeglad #stage1 #zf8hp #skrzyniabiegow #filtry
Przeczytaj na