BMW G11 730d, czyli sprawdzona jednostka w komfortowej limuzynie na modyfikacjach w Mobile Coders :).

CHIPTUNING Stage 1
Moc
265 KM - > 310 KM
Moment obrotowy
620 Nm -> 710 Nm

Piotr to nasz stały klient, u którego bywaliśmy już wiele razy na modyfikacje innych jego samochodów. Tym razem poprosił nas o zmiany w jego BMW G11.

Samochód posiada jednostkę diesla o pojemności 3.0 i oznaczeniu B57, czyli prawdopodobnie najlepszą jaką można spotkać w samochodach osobowych.

Nie chodzi już o samo oznaczenie, ale o kod. Właśnie B57 to kultura na najwyższym poziomie i efektywne wykorzystanie mocy oraz możliwości tej jednostki czyni ja numerem 1 na świecie.
Co jak co, ale ani Mercedes, ani Audi nie zrobili tak dobrego silnika jak BMW. Poza tym dopracowane oprogramowanie od strony zestrojenia silnika ze skrzynią daje poczucie, że jedziemy świetnym samochodem.

Uwielbiamy pracę z tymi silnikami, od wersji 30d do 50d przyrosty są zawsze imponujące, a samochody bezawaryjnie pokonują grube kilometry 😊.

W przypadku prezentowanego auta mamy do czynienia z podstawowym, najsłabszym w Europie dieslem, który charakteryzuje się jednak najniższą awaryjnością i bardzo dużą ekonomią. Samochód tej wielkości oraz o dużej masie potrafi spalać średni do 8 l/100 km w cyklu mieszanym. I uwierzcie nam, to żaden wielki wyczyn. W trasie, przy spokojnej jeździe można zejść mocno poniżej 6 l, co jest już wynikiem szokującym.

Z fabrycznej mocy 265 KM uzyskujemy bez problemów okolice 310 KM, które zadowolą każdego kierowcę. Moment obrotowy wzrasta tutaj o 100 Nm i czyni ten samochód stosunkowo szybki, choć odczucia są raczej bez szału, ponieważ G11 jest genialnie wyciszone co finalnie przekłada się na odizolowanie środowiska zewnętrznego od wnętrza pojazdu 😊. To jest to co lubimy w G11/12, komfort jaki nam oferuje jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

Poza samym podniesieniem mocy w tym BMW aktywowaliśmy również VIM, czyli Video w trakcie jazdy oraz zakodowaliśmy:
- start-stop pamięć
- wyłączenie sygnalizacji dźwiękowej pasów
- zegary Alpina
- domyślny tryb jazdy Adaptive
- temperatura opon w iDrive
- zamykanie klapy z pilota i z przycisku wewnątrz samochodu

Całość przebiegła miło i dość szybko 😊.
Bardzo dziękujemy Piotrowi za ponowne skorzystanie z naszych usługi życzymy radości z jazdy 😊.
#MobileCoders #bmwG11 #730d #chiptuning #serwisbmw #kodowaniebmw
Przeczytaj na