BMW G12 740xd na kilka modyfikacji w Mobile Coders :).

Zakres:
- CHIPTUNING silnika
320 KM -> 400 KM
680 Nm -> 800 Nm
- CHIPTUNING skrzyni ZF8HP
- Aktywacja Carplay dla telefonów iPhone
- Aktywacja VIM dla filmów z USB, płyty DVD oraz Screen Mirroring
- Kodowanie dodatkowych funkcji.

Uwielbiamy model G11 i G12, samochody te są ponadprzeciętnie komfortowe oraz zwykle świetnie wyposażone. Fakt, czasami zdarzają się bardziej "ekonomicznie" wyposażone wersje, ale jest to rzadkość, najczęściej z wyboru jego pierwszego właściciela zgodnie z zasadą „bierzemy to co jest nam naprawdę potrzebne”, bez zbędnych wodotrysków.
Taki wybór ma swoje plusy, często samochód ze skromniejszym wyposażeniem jest lżejszy, ale również przysparza nam znacznie mniej problemów.
Jak wiadomo dzisiaj wyposażenie lubi się psuć. Tak, im więcej zaawansowanej technologii w aucie tym częściej odwiedzamy serwisy. To nie teoria, a fakty i praktyka. Sami nie raz tego doświadczyliśmy.

Jednak z serią 7 jest tak, że naprawdę trudno spotkać tą wyżej wspomnianą, „ubogą” wersję. Już w standardzie samochód jest dobrze wyposażony. Ale nie ma się co martwić statystycznie samochody te ulegają awarią bardzo rzadko, a w zamian oferują genialne własności trakcyjne.

Siódemka jest duża i komfortowa, ale nie dajcie się zwieść, potrafi pokazać pazur i połknąć w zakrętach mocno sportowe samochody. Aktywny układ kierowniczy ze skrętną tylną osią, pneumatyczne zawieszenie oraz napęd na 4 koła xDrive zaskoczy nie jednego fana krętych dróg.
Samochód wręcz zjada je na śniadanie i bez kompleksów niemalże pokonuje prawa fizyki i siły odśrodkowej.

Ale wróćmy do prezentowanego auta. Jest to pojazd Pana Marcina, który chciał poprawić jego osiągi i dodać kilka przydatnych funkcji, które zdecydowanie umilą i sprawią, że jazda tym samochodem będzie bezpieczniejsza.

W pierwszej kolejności odczytaliśmy zawartość sterownika silnika oraz skrzyni biegów ZF8HP. Tak, tutaj modyfikacja odbyła się nie tylko jednostki napędowej, ale również „automatu”.

Ośmiobiegowy ZF w serii radzi sobie również bardzo dobrze, jednak potrafimy wykrzesać z niego nieco więcej. Potrafi on być dość ospały i niezbyt chętnie redukuje biegi. Również prędkość samej zmiany biegów na seryjnym oprogramowaniu mogłaby być ciut większa.
Z pomocą przychodzimy z opracowanym Stage 1 dla ZF8HP. Po zmianach skrzyni zmienia biegi niemalże błyskawicznie, a decyzja o redukcji następuje w mgnieniu oka bez zbędnej „ociężałości”.

Silnika w tym przypadku to genialna jednostka B57, prawdopodobnie najlepszy diesel na świecie, który w serii generuje 320 KM i 680 Nm z dwiema fizycznymi turbinami.
Do poruszania się zupełnie wystarcza i można by rzec, że nie ma co poprawiać.
Z drugiej jednak strony samochód po naszej modyfikacji Stage 1 silnika staje się o tyle dynamiczniejszy, że zaskakuje nawet kierowców, którzy wcześniej twierdzili, że to im zupełnie wystarczy.
Tak, może i wystarczy, 100 KM pod maską też może wystarczyć, wszystko zależy czego oczekujemy od limuzyny segmentu S. My zawsze oczekujemy więcej niż ograniczone fabrycznie parametry. Skoro możemy mieć więcej za stosunkowo niewielką kwotę wartości auto, to dlaczego nie? 😊.

Pan Marcin po jedzie testowej był bardzo zadowolony, różnica względem serii to naprawdę przepaść. Samochód zbiera się z każdej prędkości bez zastanowienia, a przy tym po zostaje łagodny i płynny.

To idealne połączenie, by nie zrobić z samochodu brutala, a jedynie kosmetycznie zmienić parametry zachowując całość osprzętowo w oryginalnym stanie.

Dla nas niezrobienie CHIPTUNING’u Stage 1 w samochodzie to jak jazda zimą na oponach letnich, w końcu pojedziemy, ale samochód nie będzie prowadził się pewnie i komfortowo. To jak posiadanie w aucie zestawu głośnomówiącego, ale używanie głośniczka wbudowanego w smartphonie… Jest po prostu niewykorzystanym potencjałem samochodu.

Na sam koniec w prezentowanym samochodzie wyłączyliśmy oczywiście funkcję start-stop, przeskalowaliśmy liczniki do 330km/h oraz aktywowaliśmy Carplay z funkcją pełnoekranową 😊.

To piękne BMW G12 740xd jest teraz jeszcze szybsze, przyjemniejsze i bezpieczniejsze w codziennym użytkowaniu. Gratulujemy decyzji i bardzo dziękujemy za zaufanie 😊.

Pozdrawiamy.
#MobileCoders #bmwg12 #g11 #740d #xdrive #chiptuning #zf8hp #ecu #bmwkodowanie #startstop #carplay
Przeczytaj na