Porsche Cayenne 958 3.0TDi na chiptuningu 😊

Efekt (przed ===>>> po):
245 KM === >>> 290 KM
550 Nm === >>> 620 Nm

Coraz rzadziej podejmujemy się modyfikacji aut około 10-letnich i starszych.
Także i w tym przypadku podchodziliśmy z dystansem. Kiedy auta osiągają pewien wiek ich eksploatacja drastycznie rośnie.

Często występuje tutaj efekt kuli śnieżnej, kiedy właściciel auta nie serwisuje swojego pojazdu w porę i pociąga to za sobą jeszcze większe konsekwencje. W autach klasy Premium jest to jeszcze bardziej wyraźne, ponieważ stopień skomplikowania produkowanych dzisiaj samochodów ciągle rośnie, a zatem jest większa ilośc elementów, które mogą się zepsuć. Aby uniknąć czasu i nerwów po prostu odpuszczamy pewne auta.

Na szczęście w tym przypadku było inaczej 😉.
Cayenne Roberta, mimo, że z 2011 roku, to legitymowało się niskim przebiegiem i odznaczało się bardzo dobrym stanem 😊. Tutaj pod maską drzemie bardzo dobrze znany 3-litrowy silnik diesela o mocy 245 KM. Jako że auto jest premium to komfort i wykonanie stoją na wysokim poziomie. I to też ciągnie za sobą wysoką wagę 😉.

Opisywana dziś jednostka napędowa to takie minimum dla tego pojazdu, dlatego podkręciliśmy nieco osiągi.

Efektem tego jest wzrost o około 50 KM oraz 70 Nm, które dają wyczuwalny wzrost dynamiki. Blisko 300 KM oraz ponad 600 Nm to bardziej adekwatne liczby, dla auta jakim jest Porsche Cayenne, co daje się poznać bardzo dobrze na drodze, szczególnie podczas manewrów wyprzedzania 😉.

Dziękujemy bardzo Robertowi za skorzystanie z naszych usług i pozdrawiamy serdecznie 😊.

#MobileCoders #Chiptuning #30TDi #Porsche #Cayenne #958 #TDi #tuning
Przeczytaj na