Bezpieczeństwo i moc mogą iść razem w parze – Modyfikacja BMW G31 520d – Mobile Coders :).

CHIP-TUNING silnika
Moc
190 KM -> 230 KM
Moment obrotowy
400 Nm -> 480 Nm

Na polskich drogach mamy zdecydowanie za dużo znaków drogowych, przez co stają się one nieczytelne.

Jak dodać do tego inne "stymulanty" wyświetlane na ekranach wielkości tabletu, to mamy nic innego jak tylko "kompletną ignorancję mózgową".

Niestety niesie to pewnie negatywne konsekwencje. Pogarsza się znacznie bezpieczeństwo i szalenie mocno rośnie ryzyko utraty prawa jazdy.

Nadmiar znaków na drogach jest często niemożliwy do zarejestrowania przez kierowcę. Powoduje to, że aby kontrolować sytuację na drodze nasz wzrok omija wiele ważnych informacji. Jedne z najważniejszych to właśnie te z ograniczeniem prędkości.

Zadajmy sobie teraz pytanie ile razy zdarzyło nam się zdać pytanie „hmm.. ile tutaj mogę jechać? ”.
Zapewne każdemu z Was, nasi drodzy czytelnicy.

Jeżeli te pytanie błądzi po Waszej głowie stosunkowo często oznacza to, że poruszacie się tak jak my po całym kraju, a nie tylko "wokół komina".

W takim przypadku, aby odciążyć wasz mózg i nie doprowadzić do zaburzeń ośrodka decyzyjnego wynikającego z faktu, że ilość danych jaką musi on przetworzyć jest szalenie ogromna, mamy dla Was proste i szybkie rozwiązanie.

Jest ono oparte na "wydelegowaniu" do samochodu operacji czytania znaków i wyświetlania ich na liczniku i Head-Up (jeżeli istnieje w samochodzie).

Tym samym "schodzi" nam z głowy ten obowiązek, a dostęp do aktualnej prędkości mamy zaprezentowany stałe przed oczyma :).

W każdym BMW wyposażonym w kamery na przedniej szybie jesteśmy w stanie, bez jakiekolwiek przeróbki czy modyfikacji instalacji aktywować funkcje o nazwie SLI - Speed Limit Info (m.in. czytanie znaków).

Funkcja ta polega na zaimportowaniu do kamery specjalnego kodu aktywacyjnego, który uruchomi funkcję rozpoznawania znaków drogowych. Oczywiście należy też zakodować odpowiednie opcje.

Po takim procesie samochód zacznie wyświetlać nam ograniczenia prędkości na liczniku oraz Head-Up’ie.
W momencie, gdy nie ma znaków i kamera ich nie może zlokalizować to dane o ograniczeniu prędkości „zaciągane” są z danych nawigacyjnych.
Na wyświetlaczu pojawia się również niektóre znaki zakazu jak np. zakaz wyprzedzania.

Nasz klient Sebastian, „pochłania” kilometry sowim służbowym BMW G31. Zatem dla niego funkcja znaków jest niezwykle ważna. Stąd też spotkanie z nami.
Przy okazji aktywacji SLI wykonaliśmy modyfikację silnika.
Przecież jak już jesteśmy bardziej zabezpieczeni poprzez tą funkcję, to możemy też być nieco szybsi prawda? :).

Całość usługi odbyła się w wskazanym przez naszego klienta miejscu. Jak widać jest to jedne z śląskich CAR SPA, z którego Sebastian wyjedzie szybszym, bezpieczniejszym i ładniejszym BMW. Czego chcieć więcej, prawda? :).

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy szerokiej drogi z znakami wskazującymi co najmniej 3 cyfry :).

#MobileCoders #bmwkodowanie #chiptuningbmwG30G31520d #modyfikacjaBMW #SLIczytanieznakówSpeedLimitInfoBMW
Przeczytaj na