BMW G01 X3 20d - czyli pełen pakiet usług w popularnym SUVie w Mobile Coders

*CHIPTUNING silnika
*CHIPTUNING skrzyni biegów
*Aktywacja Carplay
*Aktywacja VIM
*Aktywacja SLI - rozpoznawania znaków drogowych
*Kodowanie indywidualne

BMW X3 G01 to świetny i bardzo udany model. Zresztą z F25 było identycznie. Auta te odniosły na rynku, nie tylko amerykańskim, ale również europejskim olbrzymi sukces.

Jego zalet jest mnóstwo począwszy od komfortu eksploatacji w przypadku posiadania dzieci, a kończąc na świetnych właściwościach jezdnych w stosunku do SUV'ów innych marek, które znajdziemy na rynku.

Bawarska X3 od zawsze słynęła z bardzo dobrych właściwości trakcyjnych i niełatwo będzie nam znaleźć coś co jest lepsze w tym przedziale cenowym oraz jakościowym.
Co prawda komfort resorowania jest mniejsza niż w przypadku np. Volvo XC60, albo Audi Q5. To pierwsze szczególnie miękkie będzie przyjemniejsze na nierównościach. Z kolei w Audi Q5 może zabraknąć nam sportowego ducha oraz emocji podczas pokonywania zakrętów. Oczywiście co kto lubi, my jednak ponad wszystko cenimy sobie kompromis pomiędzy przyczepnością, a komfortem, dlatego uważamy BMW za najlepsze pod tym względem. No i może pod kilkoma innymi ;).

W przypadku prezentowanego modelu mieliśmy przyjemność wykonywać praktycznie cały zakres prac z oferty, którą przedstawiliśmy panu Maciejowi :).
Zaczynając oczywiście od CHIPTUNING'u, a kończąc na kodowaniach indywidualnych.

Moc dla naszego klienta była najważniejsza, a wersja z 2.0d w serii ma 190 KM i 400 Nm.
Po optymalizacji oprogramowania uzyskujemy bez problemów granice 230 KM i 480 Nm, co sprawia, że samochód naprawdę staje się dużo przyjemniejszy w codziennym poruszaniu.
Do pakietu z mocą również, na życzenie klienta, zmodyfikowaliśmy parametry skrzyni biegów ZF 8HP, by przyspieszyć znacznie jej działanie, reaktywność.

W trzeciej fazie aktywowaliśmy usługę Carplay dla telefonów z "jabłuszkiem", dzięki której nasz telefon nie musi być nawet wyciągany z kieszeni by móc nim sterować przez system nawigacyjny samochodu.

Wraz z powyższym uruchomiliśmy również aktywację VIM, czyli Video w trakcie jazdy, aby czas spędzony przez nasze pociechy, gdy my prowadzimy samochód, nie był czasem dla nich zmarnowanym :). Ich ulubiona bajka lub serial od teraz zawita na ekranie samochodu nawet w trakcie jazdy.

Na prawie sam koniec aktywowaliśmy również SLI (Speed Limit Info), czyli rozpoznawanie znaków drogowych pokazujących ograniczenia prędkości oraz zakazy wyprzedzania i koniec tychże zakazów.
Funkcja niezwykle przydatna, gdy jeździmy w długie trasy lub po nieznanych drogach. Dzięki niej jesteśmy wciąż na bieżąco z aktualnymi ograniczeniami prędkości przez co trudniej będzie nam stracić prawo jazdy, szczególnie w terenie zabudowanym.
Ile to razy jedziemy i nie jesteśmy pewni czy na pewno znajdujemy się na obszarze zabudowanym... Szczególnie zajęcie pracą czasami wielki znak informujący nas o tej strefie zostaje po prostu przegapiony.
Gorąco polecamy tę funkcję wszystkim, którzy cenią sobie bezpieczeństwo i dbają o swój dokument uprawniający ich do jazdy samochodem ;).

Z indywidualnych kodowań uruchomiliśmy:
- zapamiętanie ostatniej pozycji start-stop
- VIM
- skala zegarów do 330 km/h
- temperatura opon na wyświetlaczu iDrive
- logo startowe M
- cyfrowa prędkość na liczniku

Całość prac zajęła nam ok 3h i przebiegła bezproblemowo :). Idealny stan samochodu ułatwił nam wszystkie działania :).
Od teraz samochód zmienił się nie do poznania. Jest dynamiczny, informuje nas o rzeczach, które moglibyśmy przegapić, a także pozwala nam zarządzać swoim telefonem bez odrywania oczu od drogi :).
Czego chcieć więcej? :).

Bardzo dziękujemy panu Maciejowi za skorzystanie z naszych usług :).
Życzymy radości z jazdy.

#MobileCoders #bmwX3 #bmw #bmwkodowanie #g01 #bmwG01 #carplay #SLI #chiptuning #VIM
Przeczytaj na