Niedźwiadek z Alaski – CHIP-TUNING Skody Kodiaq 2.0 TSI w Mobile Coders :).

- CHIP-TUNING silnika
Moc
180 KM -> 240 KM
Moment obrotowy
320 Nm -> 430 Nm

- CHIP-TUNIG skrzyni biegów DSG DQ500 Stage 1

- kodowania indywidualne

Skody to samochody bardzo poprawne i mało awaryjne, mające wielu zwolenników.
W czym tkwi fenomen tej marki?

Skoda jak wiadomo to nic innego jak VW ze znaczkiem... Skody.
Idąc dalej to również i AUDI czy nawet Porsche, no to może tak bardziej żartobliwie i z przymrużeniem oka, bo jednak Porsche to zawsze będzie Porsche ;).

Koncern ten sam, a części, w tym nawet silniki, VAG „szeruje” między wszystkimi markami w grupie.

Skoda jest tutaj niczym dziecko z drugiego małżeństwa. Dostaje po czasie to co zostało już wprowadzone wcześniej w AUDI, co było testowane przez właścicieli tej marki Premium i poprawiane przez inżynierów do perfekcji. Zabawne prawda, najtańsze, a zarazem można powiedzieć do bólu rozsądne i świetnie działające.

Dzięki temu sprawdzone technologie „spływając” na Skodę, czynią ten samochód jednym z najmniej awaryjnych w grupie VAG.

Prezentowany Kodiaq został zbudowany na bazie płyty podłogowej wykorzystanej do budowy Volkswagena Tiguan Allspace i SEAT Tarraco.

Nietypowa nazwa modelu nawiązuje do niedźwiedzia kodiackiego zamieszkującego wyspę Kodiak przy południowym wybrzeżu Alaski. To tak w ramach ciekawostki i poniekąd tłumaczy tytuł niniejszego posta :).

Same autko bardzo sympatyczne, chyba nam się udziela ten niedźwiadek :). Stylistycznie podobny jest do konceptu Vision S i ma wiele wspólnych cech z innymi modelami czeskiej marki. Od choćby to, że pod głównymi reflektorami przednimi umieszczone zostały mniejsze lampy, podobnie jak w modelu Yeti z początku produkcji. Z kolei wnętrze podobne jest do wnętrz najnowszych generacji modeli Octavia i Superb. Wyróżnia je jedynie wyświetlacz systemu multimedialnego wokół którego umieszczono pionowe wloty powietrza.

Co do samej modyfikacji nasz klient zażyczył sobie ją na swoim terenie. A będąc dokładniejszym pod miejscem jego pracy :).

W momencie, gdy my modyfikowaliśmy silnik i skrzynie biegów, on wykonywał swoją prace. Czas modyfikacji w przypadku tego samochodu zamknął się w 2 godzinach, po których poprosiliśmy właściciela na odbycie jazdy testowej na której analizowaliśmy logi pojazdu.

Modyfikacja zakończyła się bez konieczności korekt. Samochód dostał nowego ducha. Skrzynia biegów zrobiła się agresywniejsza i szybsza, a pedał gazu reagował jakby czytał w myślach kierowcy :). To było to czego oczekiwał nasz klient.

Dziękujemy bardzo okazanie zaufania i możliwość pracy z Pana samochodem :). Pozdrawiamy serdecnzie.

#MobileCoders #chiptuningskodakodiaqtsi #chiptuningdsgmodyfikacjadq500 #modyfikacjachiptuningslrzynibiegowdsg #stage1skoda #skoda #chiptuning
Przeczytaj na