Serwis hamulców i Chiptuning BMW G20 330i 😊.

Efekty chiptuningu (przed => po):
258 KM === >>> 310 KM
400 Nm === >>> 470 Nm

Auto w kolorze Sunset Orange metallic przykuwa uwagę, choć na naszym profilu pojawiał się już on wiele razy 😊.

Swoim BMW G20 330i z dwulitrową benzyną przyjechał do nas pan Radek, przede wszystkim na serwis przednich hamulców, a także na wykonanie CHIPTUNINGu Stage 1.

Sprawa z hamulcami do tego modelu w wersji M Performance jest bardzo ciekawa, ponieważ o ile z tarczami nie ma większych problemów to dostępność klocków jest ostatnio bardzo ograniczona.

Te konkretne klocki hamulcowe są wykorzystywane w wielu modelach BMW i nie tylko - takie same są używane w serii 5, 7, 8, X5, X7, a nawet w niektórych modelach Rollce Royce :).

Sprawia to, że zapotrzebowanie na nie jest bardzo duże, co w ostatnich miesiącach przekłada się na braki w magazynach.

Wpływ na taką sytuację w dużej mierze ma zapewne również pandemia, przez którą moce produkcyjne wielu dostawców części zostały znacznie ograniczone.

Przekłada się to także na wydłużony czas produkcji nowych aut, który wg. Waszych doniesień potrafi ostatnio trwać od kilku miesięcy do nawet roku!
Mamy nadzieję jednak, że wkrótce wszystko wróci do normy 😉.

Wracając jednak do tematu, udało nam się wyrwać jedne z ostatnich dostępnych klocków i wykonaliśmy serwis hamulców przednich (komplet tarcz z klockami) z wpisem do bazy BMW.

Kolejnym etapem było zwiększenie mocy. Silnik benzynowy o oznaczeniu B48 to już dobrze znana jednostka, która charakteryzuje się bardzo dobrą kulturą pracy i przyzwoitymi osiągami.
W tym wypadku występuje on w wersji o mocy bazowej 258 KM.
Podpięliśmy się zatem bezpośrednio do sterownika tego silnika i wykonaliśmy modyfikację Stage 1, której efektem jest dodatkowe około 50 KM oraz 70 Nm 😊.
Charakterystyka silnika jest bardzo przyjemna, moment obrotowy bardzo wysoki, na poziomie porządnego silnika diesel’a.

Dzięki temu spokojna, codzienna jazda jest bardzo przyjemna, bo nie trzeba wkręcać zbyt często silnik na obroty.
Natomiast jeśli potrzebujemy mocy, to mamy do dyspozycji ponad 300 KM, co w średniej wielkości aucie jakim jest BMW G20 daje już naprawdę świetny efekt i sporo frajdy😊.

Dziękujemy serdecznie panu Radkowi za zaufanie i skorzystanie z naszych usług. Pozdrawiamy 😊.

#MobileCoders #ChipTuning #serwis #hamulce #Mperformance #klocki #tarcze #OEBMW #B48 #G20 #330i
Przeczytaj na